Jdi na obsah Jdi na menu

Výstavy

Výstava :"Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách"

 

Po velmi úspěšné expozici v kouřimském muzeu (duben až říjen 2014) se další zastávkou dnes již putovní výstavy stala Čáslav. V prostorách Městského muzea a knihovny Čáslav jsme ji mohli navštívit od 13. ledna do 1. března 2015.

Návštěvnost byla stejně jako v Kouřimi nadprůměrná. Začátek roku bývá, vzhledem k menšímu zájmu návštěvníků, pro muzea slabší. I proto nás překvapilo, že se zde našlo tolik zájemců o rané období cyklistiky.

Výstava byla a nebyla stejná jako v minulém roce. A co že se na ní změnilo? Především se podařilo získat nové exponáty velocipedů, včetně řady raritních kusů. Ty z větší části zapůjčilo První české muzeum cyklistiky v Nových Hradech. Díky panu Uhlířovi jsme v muzeu mohli obdivovat skutečné technické perly, většinou anglických výrobců. Ale i Regionální muzeum v Kolíně přispělo dvěma "čerstvě" zrenovovanými vysokými koly. Takže můžeme říci, že v Kouřimi byly k vidění převážně kola česká a v Čáslavi to byly hlavě velocipedy zahraniční výroby. Pro návštěvníky obou expozicí to byla velmi vzácná a zajímavá možnost srovnání.

Ptáte-li se co bude dál? Kam bude výstava putovat? Pak jistotou je, že opět s výraznou změnou exponátů navštíví Mekku cyklistiky - Zbraslav a to již v květnu tohoto roku. Doufáme, že se zde "zdrží" celou letní sezónu. Že se máte na co těšit, to vám mohu zaručit!